25. 4. 2017
Zrušení konzultačních hodin 25.4.2017

12. 4. 2017
Aktualizovaná témata bakalářských prací pro akademický rok 2017/2018

Katedra | Personální složení | RNDr. Václav Škarpich, Ph.D.
Václav Škarpich
RNDr. Václav Škarpich, Ph.D.
odborné zaměření:

fluviální geomorfologie, vodní hospodářství, hydrologie
e-mail:vaclav.skarpich@osu.cz
konzultační hodiny:LS 2016/2017 každé úterý od 14:10 do 15:10 nebo po předchozí domluvě emailem
kancelář:L210

25. 4. 2017
Zrušení konzultačních hodin 25.4.2017

Dne 25.4.2017 ruším bez náhrady konzultační hodiny.

12. 4. 2017
Aktualizovaná témata bakalářských prací pro akademický rok 2017/2018

1. Fluviálně geomorfologické mapování vybraného subpovodí Vsetínské Bečvy – např. Kychová (Javorníky), Lušová (Vsetínské vrchy), Pulčínský potok (Javorníky), Provazný potok (Javorníky), atd. (terénní výzkum, předpokládají se základní znalosti ArcGIS)

• rešerše problematiky,
  • terénní výzkum a sběr dat,
  • fluviálně geomorfologické mapování akumulačních a erozních forem, říčního dřeva a antropogenního impaktu v korytě vodního toku a přilehlé říční nivě,
  • hodnocení hydromorfologického stavu koryta a říční nivy,
  • vyhodnocení výsledků fluviálně-geomorfologického mapování v souvislosti se stavem koryta a říční nivy.

2. Makrogranulometrická analýza korytových sedimentů vybraného přítoku Vsetínské Bečvy – např. Lušová (Vsetínské vrchy), Pulčínský potok (Javorníky), Provazný potok (Javorníky) (terénní výzkum a analýza dat)

• terénní výzkum a sběr dat,
  • makrogranulometrická analýza dnových sedimentů v podélném průběhu vodního toku náhodným odběrem klastů,
  • mapování potenciálních zdrojnic (nátrže, skalní podloží),
  • interpretace výsledků makrogranulometrické analýzy v závislosti na lokální geometrii koryta a zdrojnicích.

3. Morfologické a granulometrické parametry soutokových úseků vodních toků: příkladová studie na štěrkonosných řekách např. Vsetínské a Rožnovské Bečvy, Bečvy a Juhyně (terénní výzkum a analýza dat)

• rešerše existující literatury vztahující se k problematice soutokové hydrodynamické zóny (SHZ),
  • podrobné zaměření příčných profilů koryt soutokové hydrodynamické zóny,
  • analýza granulometrických poměrů štěrkových akumulací,
  • analýza transportních poměrů pomocí BAGS (extenze MS Excel),
  • syntéza získaných poznatků s diskuze s prováděnými výzkumy vztahující se k dané problematice.

4. Inventarizace příčných staveb v korytě Vsetínské Bečvy nebo Inventarizace příčných staveb v korytě Rožnovské Bečvy (terénní výzkum, rešerše archivních dat a literatury)

• historická analýza výskytu příčných staveb v korytě,
  • inventarizační průzkum současného výskytu příčných staveb v korytě,
  • tvorba databáze.