21. 9. 2017

Aktuality | Úspěch katedry v TA ČR

Úspěch katedry v TA ČR

Naše katedra ve spolupráci s firmou Ekotoxa a Výzkumným ústavem vodohospodářským T. G. Masaryka získala grant od Technologické agentury ČR. Tým ve složení doc. Hradecký, dr. Galia, dr. Miklín, dr. Ruman a dr. Škarpich v soutěži uspěl s projektem nazvaným "Identifikace zranitelnosti a možnosti podpory přirozených funkcí krajiny v podmínkách změněného klimatu ve velkoplošných zvláště chráněných územích."

Hlavním cílem projektu je identifikace rizik vyplývající z predikovaných změn klimatu s dopady na krajinu a její funkce v modelovém území CHKO Beskydy. Na základě zjištěné citlivosti a zranitelnosti krajiny určení hlavních problémů a následné navržení variant vhodných adaptačních opatření a vhodných modelů hospodaření s cílem podpory hlavních funkcí krajiny a tím i vytváření podmínek pro existenci cenných stanovišť a druhů v podmínkách změněného klimatu. Výstupy projektu budou zobecněny a poskytnou odbornou podporu a podklady úřadům veřejné správy pro rozhodování a koncepční činnost při zajišťování účinné ochrany přírody ve velkoplošných zvláště chráněných územích zohledňující změny klimatu.

Počet přístupů (od 20. 10. 2016): 464