21. 9. 2017

Aktuality | Pozvánka na přednášku a diskuzi o budoucnosti Ostravy

Pozvánka na přednášku a diskuzi o budoucnosti Ostravy

Dne 24. 2. Vás zveme do Sádrového Ježka na debatu na téma současné Ostravy

NEJASNÁ BUDOUCNOST VEŘEJNÉHO PROSTORU A CENTRA MĚSTA

Hlavní podtémata diskuze:

1. Architektura a život ve městě – Malá Kodaň – konkrétní plán změny (Ing.Arch Ondřej Vysloužil) – Středem Malé Kodaně vede ulice Kostelní, která představuje nejkratší spojení Masarykova náměstí s nábřežím. Je to místo s nahromaděným potenciálem.

2. Vylidňování města – problém nebo nová šance pro Ostravu? (PhDr. Přemysl Mácha Ph.D.- katedra sociální geografie)

3. Problém privatizace a depolitizace veřejného prostoru (PhDr. Přemysl Mácha Ph.D.- katedra sociální geografie)

4. Jak a proč využívat přírodní prvky ve městě (Mgr. Tereza Aubrechtová, katedra fyzické geografie a geoekologie Ostravské univerzity)

Celý večer bude moderován. Bude se jednat především o debatu, výčet zajímavých hostů v publiku bude mít zastoupení mezi místními architekty, podnikateli, novináři, studenty, kantory, kteří budou mít velký zájem se do diskuze zapojit. Pozvánka půjde i na vedení města a to konkrétně pana primátora Macuru. Jelikož před pár dny prohlásil, že se zasadí o vytvoření „apolitické pracovní skupiny“ zabývající se obnovou života v centru města a zastavení této degradace.

Počet přístupů (od 12. 2. 2015): 1179